Alex Teixeira przechodzi do Chin

Artykuł
facebook.pl/alexteixeiraoficial

Chińczycy zostali królami zimowego okienka transferowego. Po wielkich zakupach takich zawodników jak Ramires, Jackson Martinez i Gervinho, teraz przyszedł czas na prawdziwy transferowy hit jakim został Alex Teixeira. Piłkarz Szachtaru Donieck przeszedł do Jiangsu Suning za, bagatela, 50 milionów euro.

Zakup Brazylijczyka jest bez wątpienia rekordowym transferem tego roku. Brazylijczyk w tym sezonie był czołową postacią Szachtaru Donieck, pomocnik również plasował się w czołówce klasyfikacji do złotego buta dla najlepszego strzelca Europy z niesamowitym dorobkiem 26 goli w 26 meczach. Fantastyczna forma spowodowała że piłkarzem interesowały się także kluby z Premier League z Liverpoolem i Chelsea na czele. Teixeira w Chinach może liczyć na gigantyczne zarobki. Do tego samego klubu trafił także Ramires za 28 mln euro. Alex Teixeira występował w Szachtarze od 2010 roku (przeszedł z Vasco da Gama za 6 mln euro). Brazylijczyk związał się z Chińskim klubem czteroletnim kontraktem.

Głośno mówiło się również o transferze Jacksona Martineza który został wykupiony z Athletico Madryt do Guangzhou Evergrande za 42 mln euro. Kolumbijczyk, który podpisał czteroletni kontrakt, przeszedł już badania i dołączył do zespołu w Dubaju, gdzie ten przygotowuje się do nowego sezonu. Do Chin przeszedł także Gervinho za 18 mln euro z AS Romy do Hebei China Fortune.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy