Antyszczepionkowcy z Niemiec i Austrii uciekają do Paragwaju. Tworzą nawet własne aglomeracje

Artykuł
Ponad 3000 mieszkańców w Paraiso Verde
Fot. flickr/denisbin

Jak podają lokalne media, kilka tysięcy obywateli państw europejskich, będących przeciwko szczepieniom na koronawirusa przeprowadziło się na tereny Paragwaju w okresie pandemii. Według środków masowego przekazu, pośród tej grupy dominują mieszkańcy krajów niemieckojęzycznych.

Wydawany w stolicy kraju – Asuncion - dziennik „Hoy” oraz portal Ultima Hora, potwierdzają informacje o rozpoczęciu tworzenia kilku wiosek na terenie całego kraju.

Według doniesień tamtejszych dziennikarzy, do grona największej z osad zalicza się Paraiso Verde, do którego napłynęło około 3000 Niemców, Austriaków czy też Szwajcarów.

Obecne w sieci filmy, które są publikowane przez przybyszów, ukazują, że mieszkańcy osady utrzymują się z uprawy roli i hodowli bydła. Część z nich ponadto udostępniła kwatery dla turystów.

Mimo absurdu całej sytuacji i braku respektowania obostrzeń, sytuacja ma również pozytywne oblicze. Antyszczepionkowcy przez swoje działanie pobudzili lokalny rynek pracy, dając zatrudnienie chociażby przy budowie domów. Ponad pół tysiąca członków lokalnej populacji mogło dzięki temu znaleźć zatrudnienie.

„Covidowi uchodźcy” poza awersją do szczepień cechują się: niechęcią do socjalizmu, technologii 5G, a także ograniczaniem do minimum kontaktu z multimediami swoich dzieci.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy