Benfica Lizbona przed szansą zatrzymania rozpędzonego Zenitu

Artykuł
facebook.pl/SLBenfica

W jednym z dwóch dzisiejszych spotkań fazy pucharowej Ligi Mistrzów, Benfica Lizbona przed własną publicznością podejmie Zenit Sankt Petersburg. W najlepszej szesnastce Ligi Mistrzów, obie drużyny są jedynymi przedstawicielami swoich krajów.

W fazie grupowej, piłkarze Zenitu byli prawdziwą rewelacją, a z takimi drużynami jak Lyon i Valencia radzili sobie zabójczo skutecznie. Rosjanie wygrali 5 spotkań z rzędu i dopiero na koniec gier grupowych, gdy byli już pewni awansu z pierwszego miejsca, przegrali z Belgijskim KAA Gent 1:2. Jedynym mankamentem dla Rosjan może okazać się zimowa przerwa w rozgrywkach ligowych. Przez ostatnie dwa miesiące, piłkarze Zenitu rozegrali tylko 5 spotkań towarzyskich.

W innej sytuacji jest ich dzisiejszy rywal. Drużyna z Portugalii w przeciwieństwie do Zenitu, co weekend rozgrywa swoje mecze ligowe. Benfica Lizbona awansowała do fazy play-off z drugiego miejsca w tabeli, a wyższość w grupie musieli oddać jedynie piłkarzom Athletico Madryt. W ostatnich siedmiu występach w Lidze Mistrzów, klub ze stolicy Portugalii do fazy pucharowej awansował  dopiero po raz drugi. Benfica tylko raz przegrała z klubem z Rosji na swoim terenie.

W zeszłym sezonie obie ekipy spotkały się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W obu meczach lepsza okazała się drużyna z Rosji która wygrała kolejno 2:0 i w rewanżu 1:0.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy