Brzezinski dla PAP: jesteśmy wzruszeni bezinteresownością Polaków

portal tvrepublika.pl 27-09-2022, 14:31
Artykuł
Telewizja Republika

- Uważam, że Polska udzielając pomocy Ukrainie i uchodźcom z Ukrainy zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla, podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Jesteśmy wzruszeni tą bezinteresownością i wspaniałością Polaków, którzy pomagali uchodźcom, dodał dyplomata. Oczywiście "jestem troszeczkę nieobiektywny, bo jestem ambasadorem USA, ale mogę powiedzieć w imieniu wszystkich Amerykanów, że jesteśmy ogromnie wzruszeni tą bezinteresownością i wspaniałością Polaków", podkreślił.

Brzezinski podkreślał we wtorek w rozmowie z PAP, że Polacy pomagając Ukrainie i uchodźcom z Ukrainy pokazali szybką zdolność do mobilizacji. "I chciałem to raz jeszcze podkreślić, że daje to nadzieję na szeroką odnowę kraju, wzbudzenie takiego potencjału, żeby Polska kwitła i to dzięki właśnie tej szybkiej mobilizacji", mówił ambasador.

Według niego, jest "to niesłychanie ważny moment w historii polskiego kraju".

Pytany, czy Polska za okazaną Ukrainie i Ukraińcom pomoc powinna dostać Pokojową Nagrodę Nobla, powiedział, że "w Polsce obserwowaliśmy szybką mobilizację Polaków, by pomóc uchodźcom w obliczu masowego ich exodusu. Niestety to nie będzie ostatni raz, kiedy będziemy obserwowali taki napływ uchodźców. Ale nikt nie będzie w stanie ignorować tego, co Polacy zrobili, jak bardzo się zmobilizowali, jak bardzo pomogli, dając każdemu z nich dach nad głową i posiłek", zaznaczył."

"Z pewnością uważam, że zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla", oświadczył ambasador.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy