Cztery osoby ranne w Chorwacji opuściły szpital. Co z pozostałymi?

Artykuł
Twitter / CSK MSWiA

Osoby ranne w wypadku autokaru opuściły Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Jak powiedział wicedyrektor placówki dr Artur Zaczyński, nie wykazywały żadnych oznak, że wymagają dalszej hospitalizacji.

Jak tłumaczył Zaczyński, po badaniach wszyscy pacjenci, którzy byli przetransportowani do Polski i byli w stanie stabilnym, opuścili szpital po sprawdzeniu na SOR i hospitalizacji. Podkreślił, że te osoby do godzin popołudniowych nie wykazywały żadnych oznak, że wymagają dłuższej hospitalizacji i pod opieką rodzin opuścili nasz szpital.

– W tej chwili planujemy jako Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej wraz z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Warszawie akcję dalszego transportu pozostałych osób, którzy będą w stanie stabilnym i będą mogli trafić z powrotem do Polski – powiedział dr Artur Zaczyński.

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

Spośród 32 osób rannych, które przewiezione zostały do pięciu chorwackich szpitali, cztery osoby powróciły w nocy z soboty na niedzielę do kraju samolotem wraz z rządową delegacją, z ministrem Adamem Niedzielskim na czele.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy