„Diablo” wraca za kratki. Sędzia nie zgodził się na „obrączkę"

Artykuł
Wielokrotny Mistrz Świata Federacji WBC kategorii cruiserweight
fot.Facebook/Krzysztof "Diablo" Włodarczyk

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk wkrótce wróci do więzienia - poinformował na Twitterze Andrzej Wasilewski, promotor byłego mistrza świata w boksie zawodowym. Pięściarz chciał odbyć karę w systemie dozoru elektronicznego, ale sąd odrzucił jego wniosek.

Krzysztof „Diablo" Włodarczyk wkrótce wróci do więzienia - poinformował na Twitterze Andrzej Wasilewski, promotor byłego mistrza świata w boksie zawodowym. Pięściarz chciał odbyć karę w systemie dozoru elektronicznego, ale sąd odrzucił jego wniosek.

Bokser rok temu odsiadywał 5-miesięczny wyrok za złamanie sądowego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi. Wyszedł na wolność w kwietniu. Dwa miesiące później-w czerwcu usłyszał kolejne dwa wyroki. Sąd Rejonowy w Płońsku skazał 40-letniego pięściarza na dziesięć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne.  Natomiast Sąd Rejonowy Warszawa-Wola za złamanie wspomnianego zakazu, ukarał go pięcioma miesiącami kary więzienia.

Wyrok nie był prawomocny, więc byłemu mistrzowi świata przysługiwało prawo do odwołania. Mężczyzna chciał odbyć karę, jednak poza zakładem karnym. Jak poinformował na Twitterze promotor Andrej Wasilewski, sąd odrzucił wniosek Włodarczyka. 

- Podczas posiedzenia Sądu Penitencjarnego odrzucony został wniosek Krzysztofa „Diablo" Włodarczyka, dotyczący odbycia kary w systemie dozoru elektronicznego, czyli obrączki. Tym samym „Diablo" 1 lutego musi się stawić w zakładzie karnym w celu odbycia kary w ostatniej sprawy związanej z prowadzeniem aut wbrew wyrokowi - napisał Wasilewski. 

Dodał, że: - To stara sprawa. Nawet prokuratura przychyliła się do wniosku o obrączkę. Sąd niestety postanowił inaczej. Moim zdaniem postanowienie dla "Diablo" beznadziejne. Wydawałoby się, że spełnia wszystkie przesłanki, żeby obrączkę dostać.

Źródło: sportowy24.pl, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy