Dopiero płakał już szczerzy zęby. Ronaldo z miliardowym kontraktem [wideo]

Artykuł
AL NASSR HANDOUT

"Na naszych oczach tworzy się historia. To podpis, który nie tylko zainspiruje nasz klub do osiągnięcia jeszcze większych sukcesów, ale zainspiruje naszą ligę, nasz naród i przyszłe pokolenia, chłopców i dziewczęta, aby byli najlepszą wersją samych siebie. Witaj Cristiano w swoim nowym domu", napisano na Twitterze i Instagramie An-Nassr. Pod koniec roku świat obiegła informacja, że znany portugalski piłkarz zasili zespół z Arabii Saudyjskiej.

Post pojawił się również na profilu pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Według mediów umowa ma obowiązywać do czerwca 2025 roku. Ronaldo ma zarabiać 200 mln euro (około 1 miliarda złotych) za sezon.

"Z niecierpliwością czekam na odkrycie nowych rozgrywek piłkarskich w innym kraju", oświadczył Ronaldo, cytowany przez media społecznościowe saudyjskiego klubu.

W czasie swojego pobytu na Półwyspie Arabskim Ronaldo miałby według saudyjskiej stacji Al-Arabija nie tylko reprezentować barwy An-Nassr, ale również pełnić rolę ambasadora kandydatury Arabii Saudyjskiej do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku.

Po 10 kolejkach An-Nassr ma 23 pkt i jest wiceliderem ligi saudyjskiej. Nowy klub Ronaldo traci dwa punkty do Asz-Szabab Rijad, w którym występuje reprezentant Polski - Grzegorz Krychowiak. Al Nassr to dziewięciokrotni mistrzowie Arabii Saudyjskiej.

Po powrocie z mistrzostw świata w Katarze, gdzie Portugalia została niespodziewanie wyeliminowana w ćwierćfinale przez Maroko, po porażce 0:1, Cristiano Ronaldo przeniósł się na kilka dni do Madrytu. Ćwiczył tam w centrum treningowym Realu Madryt, zespołu, który reprezentował w latach 2009-2018.

22 listopada dotychczasowy klub Cristiano Ronaldo Manchester United ogłosił, że rozwiązał z nim umowę. Przyczynił się do tego m.in. wywiad, w którym piłkarz skrytykował aktualne władze oraz trenera angielskiego klubu - Erika ten Haga.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy