Ewakuacja ponad 220 pasażerów z pociągu Intercity w powiecie tczewskim!

Artykuł
Telewizja Republika

Pociąg IC Piast jadący do Gdyni Głównej w powiecie tczewskim wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną. Ok. 220 pasażerów zostanie ewakuowanych do innego pociągu.

We wtorek po godz. 19.00 pociąg IC Piast relacji Kraków – Gdynia Główna wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną – poinformowała PAP Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity. Do zdarzenia doszło w miejscowości Gąsiorki w powiecie tczewskim.

Zakrzewska dodała, że na pokładzie pociągu jest ok. 220 pasażerów, którzy – jak zapewniła – są pod opieką drużyny konduktorskiej. Nikomu nic się nie stało.

Przekazała, że na miejsce jedzie pociąg Doker relacji Katowice – Gdynia Główna, do którego przesiądą się pasażerowie. Pomogą im w tym strażacy.

Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK poinformował, że w tym miejscu sieć trakcyjna była uszkodzona i pociąg prawdopodobnie w nią wjechał.

"Rozpoczniemy naprawę sieci, kiedy pociąg zjedzie ze szlaku" – powiedział i dodał, że na miejscu będzie pracowała komisja, która wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.

Zapewnił, że nie ma przerwy w ruchu kolejowym, bo jest to odcinek dwutorowy.

Źródło: portal Telewizja Republika; PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy