Głosujesz za granicą? Sprawdź nowe obwody głosowania, wyznaczono dodatkowe komisje wyborcze za granicą

Portal TV Republika 30-09-2023, 21:50
Artykuł
Screenshot twitter.com
Twitter@MSZ_RP

Dodatkowe obwody głosowania powstaną w Amsterdamie, Lizbonie, Hamburgu, Dortmundzie, Stuttgarcie, Zurychu, Bedford i Manchesterze - poinformował w sobotę resort spraw zagranicznych. Dodano, że liczba obwodów w sumie wzrośnie do 410 i będzie to o blisko 30 proc. więcej niż w 2019 roku.

Resort spraw zagranicznych przekazał, że w sobotę 30 września weszły w życie przepisy zmieniające rozporządzenie Ministra Spraw Zagranicznych ws. obwodów głosowania za granicą.

Wyjaśniono, że ta nowela tworzy nowe obwody głosowania w tych okręgach konsularnych, w których jest to zasadne ze względu na zwiększone zainteresowanie wyborców zgłoszeniem się do spisów sporządzanych przez konsulów. Poinformowano, że dodatkowe obwody głosowania powstaną w: Amsterdamie, Lizbonie, Hamburgu, Dortmundzie, Stuttgarcie, Zurychu, Bedford i Manchesterze.

"Na skutek nowelizacji globalna liczba obwodów głosowania w tegorocznych wyborach i referendum ogólnokrajowym wzrośnie do 410, czyli będzie o blisko 30 proc. większa niż w wyborach z 2019 r." - dodał resort.

Poinformowano ponadto, że wejście w życie nowelizacji umożliwi wyborcom rejestrowanie się przez e-Wybory w spisach sporządzanych dla nowoutworzonych obwodów. 

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy