Historyczny ćwierćfinał Ligi Mistrzów Orlen Wisły Płock! Sprawdź! [wideo]

portal tvrepubika.pl 10-05-2023, 11:29
Artykuł
Telewizja Republika

Nasza redakcja sportowa udała się z wizytą do Płocka, a konkretnie do hali Orlen Arena, na oficjalny trening piłkarzy ręczny Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski przygotowują się do historycznego meczu. Po raz pierwszy od początku istnienia klubu Nafciarze powalczą w ćwierćfinale elitarnej Ligi Mistrzów.

Droga zespołu Xaviego Sabate w tych rozgrywkach nie była usłana różami. Płocczanie musieli mierzyć się z rywalami, którzy w większości byli wyżej notowani. Jednak obecny lider PGNiG Superligi nie chciał zadowolić się samą obecnością w Champions League. Do ostatniej kolejki fazy grupowej walczył o awans, aż w końcu ten awans wyszarpał. Nafciarze nie zamierzali zwalniać tempa i ponownie zachwycili w 1/8 finału. Tam mierzyli się z faworyzowanym Nantes z Francji. Dwa mecze, dwa remisy i finalnie pełne dramaturgii rzuty karne, zakończone na korzyść Orlen Wisły Płock.

Niespodzianka stała się faktem. Szalonej radości z triumfu nie było końca. Płocczanie musieli jednak szybko wrócić na ziemie i kontynuować treningi podczas tego, jakże wymagającego sezonu. W historycznym dla klubu ćwierćfinale Ligi Mistrzów czeka ich teraz rywalizacja, z dobrze im znanym, SC Magdeburgiem. Z Niemieckim rywalem mierzyli się dotychczas pięć razy i odnieśli tylko jedno zwycięstwo, ale miało ono miejsce właśnie tutaj, przed własną publicznością.

SC Magdeburg jest na papierze faworytem do awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Szczypiorniści Orlen Wisły Płock również mają tego świadomość, ale dla nich najważniejsze jest to, by po prostu, jak zawsze, dać z siebie wszystko i rozegrać mecz na maksimum swoich możliwości.

Orlen Wisła Płock w obecnym sezonie walczy o podwójną koronę. Jest liderem rodzimej ligi i stoi przed wielką szansą na pierwszy od 12 lat tytuł Mistrza Polski. Ponadto zagra także w finale krajowego pucharu. Te cele są dla Nafciarzy kluczowe. Mimo wszystko nikt w zespole nie zamierza odpuszczać walki w Lidze Mistrzów i z pewnością Orlen Wisła Płock nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tych rozgrywkach.Klub z Płocka rozwija się z sezonu na sezon i jest coraz silniejszy. Ważnym aspektem, szczególnie w świecie piłki ręcznej, jest także wsparcie mocnego i stabilnego sponsora. Takim właśnie dla Wisły Płock jest największy w kraju koncern PKN Orlen, który inwestuje w Polski sport i jego rozwój.

Orlen Wisła Płock do historycznego ćwierćfinału Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem przystąpi już jutro. Początek meczu w Orlen Arena o godzinie 18:45. Rewanżowe starcie natomiast, na terenie rywala, zostanie rozegrane tydzień później, również o godzinie 18:45.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy