Jach w Republice: nie tylko Miller przeszkadzał Baltic Pipe. Także Tusk [wideo]

portal tvrepublika.pl 27-09-2022, 14:57
Telewizja Republika

Czy Leszek Miller powinien być postawiony przed Trybunałem Stanu za blokowanie budowy gazociągu uniezależniającego nasz kraj od dostaw z Rosji? Pytał w programie "Dzień z Republiką" prowadzący audycję Piotr Nisztor. -Panie redaktorze, ja nie wierzę w skuteczność Trybunału Stanu, odparł szef sejmowej komisji obrony Michał Jach. Poseł Zjednoczonej Prawicy dodał, że nie tylko lider SLD przeszkadzał temu projektowi. - Przyszła do władzy Platforma Obywatelska i Tusk. I też kwestionowali zasadność powstania podwodnej rury. Mówiło się o tym od dziesięcioleci, tymczasem dopiero rząd PiS to realizuje.

- Za niecały rok otworzymy tunel w Świnoujściu. To temat, o którym mówiło się od 1945 roku. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg dotyczący zachodniej obwodnicy Szczecina. Bo tylu latach bezskutecznych rządów tych, którzy dziś tak głośno krzyczą, dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości to realizuje, mówił w Republice Michał Jach.

- Jestem niezwykle dumny, że mogłem wziąć udział w tej dzisiejszej uroczystości. 10 dni temu otworzyliśmy przekop Mierzei Wiślanej, a od dziś nie mamy żadnej formalnej zależności od Rosji, powiedział polityk partii rządzącej.

- Jestem szczęśliwy, że dożyłem tego czasu. Wspólnie doprowadziliśmy niezależność dla całego regionu Europy Centralnej i Wschodniej. Dziś jest bardzo ważny dzień dla Polski, podkreślił poseł Jach.

"To co mamy w magazynach plus podpisane kontrakty".

W tym roku według danych Polska ma zużyć około 18 mld m3 gazu. "Jak zapewniła nas minister Anna Moskwa i prezes Gaz-Systemu nawet na wypadek ciężkiej zimy mamy zagwarantowane bezpieczeństwo energetyczne w Polsce", powiedział uczestniczący w wydarzeniu symbolicznego otwarcia gazociągu nasz gość.


Cała rozmowa w oknie powyżej. Serdecznie polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy