Już ponad 48 tysięcy podpisów w sprawie koncesji dla TV Republika! Polacy chcą szerokiego dostępu do Prawdy!

Artykuł
Telewizja Republika

Do Krajowej Radiofonii i Telewizji dotarło już ponad 48 tys. podpisów w sprawie koncesji dla Telewizji Republiki. To ogromny sukces świadczący o tym, że tysiące Polaków chcą, by Telewizja Republika była nadawana w każdym polskim domu. Dziękujemy bardzo za Wasze poparcie i prosimy w dalszym ciągu wspierać nasze dążenie do uzyskania koncesji na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

"Tylko razem jesteśmy w stanie zbudować Dom Wolnego Słowa", mówi Michał Rachoń, dyrektor programowy stacji. Tomasz Sakiewicz, prezes stacji przyznaje natomiast: "liczę na to, że największa telewizja konserwatywna w Europie Środkowej nie zostanie pominięta, jeśli chodzi o przyznanie koncesji. Liczę na profesjonalizm i uczciwość członków KRRiT".

Dotychczas wpłynęło już ponad 48 tysięcy podpisów do KRRiT w sprawie przyznania Telewizji Republika koncesji na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Jest to niewątpliwie wielki sukces naszej stacji i sygnał, że jesteśmy jedną z największych telewizji informacyjnych w Polsce; Polacy chcą byśmy byli w każdym polskim domu.

Telewizja Republika od kilku miesięcy notuje nieprzerwany, bardzo dynamiczny wzrost oglądalności. Według najnowszych badań, Republika znalazła się na ósmym miejscu najchętniej oglądanych stacji telewizyjnych w Polsce. W kategorii stacji informacyjnych goni prowadzący TVN24, pozostawiając resztę konkurencji w tyle. TV Republika jest także zdecydowanym liderem wśród stacji informacyjnych z kapitałem polskim. 

Nasze starania o multipleks dla TV Republika mogą Państwo wesprzeć, wysyłając do KRRiT petycję.

Oto jej treść:

Szanowni Państwo, 

Wyrażam zdecydowane poparcie dla starań Telewizji Republika o koncesje na naziemną telewizję ogólnopolską tzw. multipleks 8. Polska debata publiczna potrzebuje zwiększenia dostępności stacji, która stanowi dziś najpoważniejszą przeciwwagę dla narracji mediów o rodowodzie postkomunistycznym oraz zdominowanych przez kapitał zagraniczny.

Republika powstała jako sprzeciw grupy dziennikarzy wobec ograniczania wolności słowa w naszym kraju. Na starcie otrzymała wsparcie tysięcy Polaków, przez lata, mimo szczupłości środków, rozwijała swoje możliwości i ofertę programową. Po nielegalnym przejęciu mediów publicznych faktycznie zastąpiła rolę nadawcy publicznego - obiektywnie relacjonuje wydarzenia ważne dla interesu RP, umożliwia prezentację swoich poglądów obywatelom i organizacjom społecznym cenzurowanym czy wręcz prześladowanym przez władzę, jest miejscem nieskrępowanej debaty publicznej. Starania Telewizji Republika o miejsce na multipleksie wsparli bohaterowie opozycji z czasów komunistycznych: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski i Andrzej Kołodziej. Podobnie jak Oni uważam, iż nasza demokracja potrzebuje umożliwienia milionom Polaków dostępu do jedynej polskiej i reprezentującej ideały Solidarności telewizji. Dlatego w pełni popieramy starania Telewizji Republika o miejsce na multipleksie 8.

––-podpis–––

Petycję można wysłać na adres e-mail: dyrektor.biura@krrit.gov.pl

 

Bądź na adres:

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa

 

 Kliknij w ten link, pobierz, wydrukuj i wyślij tradycyjną pocztą na adres KRRiT

 

Zachęcamy też do pobrania i wydrukowania załączonego arkuszu (KLIKNIJ), zebrania podpisów innych osób i wysłania go na podany tam adres 

 

Źródło: portal Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy