Kaczyński kontra Sikorski. Sąd zdecydował. Będą publiczne przeprosiny!

Artykuł
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów CCA 3.0 pl/Martin Lahousse CCA-SA 3.0 via Wikipedia Commons

Prezes Prawa i Sprawiedliwość wygrał sprawę sądową przeciwko Radosławowi Sikorskiemu o ochronę dóbr osobistych, przekazał pełnomocnik szefa PiS mec. Adrian Salus. Chodzi o twitterowy wpis polityka PO sprzed 2 lat, w którym stwierdził, że prezydent Lech Kaczyński "walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej".

Salus przekazał, że prezes PiS pozwał Sikorskiego w trybie cywilnym, powołując się na ochronę i poszanowanie pamięci o osobie zmarłej.

Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku z 17 marca zobowiązał europosła Radosława Sikorskiego do zamieszczenia na jego Twitterze przeprosin o treści: "Przepraszam Pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 14 stycznia 2021 r., na portalu Twitter, naruszyłem jego dobra osobiste, w postaci kultu pamięci osoby zmarłej, stwierdzając, iż Prezydent Lech Kaczyński walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Radosław Sikorski”.

Chodzi o wpis polityka PO ze stycznia 2021 r., w którym Sikorski, w wątku dotyczącym ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, napisał: "Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego. Dość budowania kultu do którego nie ma podstaw".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy