Kamil Stoch wycofany z Pucharu Świata. Polak nie wystąpi w Lake Placid

Artykuł
Eurosport Polska @Eurosport_PL

Trwa zła passa Kamila Stocha. Dziś nie przebrnął nawet kwalifikacji. Trener Thomas Thurnbichler poinformował przed kamerą Eurosportu, że trzykrotny mistrz olimpijski nie pojedzie na zawody do Lake Placid w USA, które zaplanowano na kolejny weekend. "Postaram się poprawić, ale jest ciężko. Przyznaję, że ta sytuacja mnie dobija", przyznał Stoch, który podkreślił, że interesuje go tylko walka z najlepszymi.

Dziś najlepszym z biało-czerwonych był Piotr Żyła. Zajął siódme miejsce. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Granerud po raz 12. z rzędu stanął na pucharowym podium. W trakcie tej serii odniósł aż osiem zwycięstw. W niedzielę nie dał rywalom żadnych szans. Aż o 20,7 pkt wyprzedził drugiego Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Trzeci Norweg Daniel-Andre Tande stracił 23,8 pkt.

Po raz pierwszy w tym sezonie w konkursie wystąpił Simon Ammann. 41-letni Szwajcar, który w dorobku ma cztery złote medale igrzysk, zajął 28. miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ Granerud wyprzedza drugiego Kubackiego o 238 punktów. Trzeci Anze Lanisek ma 433 pkt straty.

W Pucharze Narodów Polska jest trzecia - za Austrią i Norwegią.

Źródło: PAP/Eurosport Polska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy