Kapral Andrzej Gołota idzie do wojska? Były bokser otrzymał powołanie

Artykuł
Instagram.com

Brązowy medalista z Seulu, który od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych przy okazji najbliższej wizyty w Polsce ma stawić się przed komisją wojskową. Informację o tym przekazała jego żona Mariola Gołota.

„Andrzej Gołota otrzymał wezwanie do wojska (rezerwy?) w Polsce” - napisała na Instagramie żona byłego pięściarza Mariola Gołota

Opublikowała przy tym stare zdjęcie męża w mundurze, z którego można wywnioskować, że posiada on stopień kaprala. Emerytowany bokser od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych i przy okazji najbliższej wizyty w Polsce ma stawić się przed komisją wojskową.

Post wywołał dyskusję wśród zdziwionych fanów boksera, a z jej treści możemy się dowiedzieć, że wezwanie przyszło na polski adres Gołoty.

„Mąż dzwonił, ponieważ odebrał list po czasie. Kazano mu się zgłosić, gdy ponownie będzie w Polsce” - napisała Mariola Gołota w odpowiedzi na pytanie jednego z komentujących post.

Andrzej Gołota to jeden z najlepszych polskich bokserów wagi ciężkiej. 54-latek czterokrotnie pretendował do zdobycia tytułu mistrza świata, jednak żadna z jego walki nie okazała się zwycięska. Bokser ma na kocie brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Seulu oraz takiego samego koloru krążek z mistrzostw europy w Atenach. Do historii przeszły również jego dwa pojedynki z Riddickiem Bowe oraz walka z Mikem Tysonem. Gołota zakończył karierę zawodową z bilansem 41 wygranych, 9 porażek i 1 remisu. W ostatnich walkach pokazowych walkach w swojej karierze uległ on Tomaszowi Adamkowi oraz Przemysławowi Salecie.

W 2016 roku Gołota został wprowadzony do Galerii Sław Boksu – Illinois Boxing Hall of Fame.

Źródło: tvn24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy