Klamka zapadła. Podjęto decyzję w sprawie nowego trenera

Artykuł
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza
fot. screen z youtube.com

Jak informuje „Przegląd Sportowy” znane jest już nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Do dopracowania zostały jedynie szczegóły umowy i nic nie przeszkodzi w ostatecznym porozumieniu. Kontrakt ma obowiązywać do końca tego roku, a pensja ma wynosić 200 tysięcy złotych miesięcznie brutto plus bonus za awans do finałów mistrzostw świata.

W poniedziałek Adam Nawałka zostanie ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski — informuje „Przegląd Sportowy”.

Nawałka był głównym faworytem do objęcia reprezentacji od samego początku, kiedy to pożegnał się z nią Paulo Sousa, nazywany potocznie „siwym bajerantem”.

Zagraniczne media podsycały emocje, informując m.in. o porozumieniu Szewczenki z PZPN, czy wizycie Fabio Cannavaro w stolicy.

Finalnie padło na Nawałkę, który ma poparcie reprezentantów Polski oraz spełnia jedno z najważniejszych kryteriów, które praktycznie wykluczało zagraniczną opcję: ma odpowiednie rozeznanie wśród polskich piłkarzy, by być gotowym już na marcowe baraże eliminacji do mistrzostw świata 2022.

Nawałka obejmie stery reprezentacji Polski po raz drugi. W trakcie pierwszego podejścia, które trwało niespełna pięć lat (2013-18), 64-latek osiągnął z kadrą największy sukces w XXI wieku - awansował do ćwierćfinału Euro 2016, a następnie zakwalifikował się z drużyną na mistrzostwa świata 2018 w Rosji. Od czasu porażki w fazie grupowej imprezy Nawałka praktycznie nie pracował w roli trenera. Jego jedyną pracą w ciągu ostatnich 3,5 roku był kilkumiesięczny, nieudany epizod w Lechu Poznań.

CZYTAJ: PZPN porozumiał się z Adamem Nawałką. Wymowny tweet Bońka

Marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 21 marca, a trzy dni później podejmiemy w Moskwie Rosję. Zwycięzca spotkania zagra na własnym stadionie w finale baraży z reprezentacją Szwecji lub Czech.

Portal Telewizji Republika od samego początku informował, iż Adam Nawałka zostanie wybrany na selekcjonera reprezentacji Polski.

Oficjalna prezentacja trenera odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13:30.

CZYTAJ: Niewiarygodny zwrot akcji. Zdaniem ukraińskich mediów wszystko jest już jasne

CZYTAJ: Telenowela, która stała się komedią. Polacy nadal bez trenera

Źródło: sport.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy