Kłopoty w rosyjskim Biełgorodzie. Zaatakowano dwa budynki! [wideo]

Portal tvrepublika.pl 23-05-2023, 07:40
Artykuł
Telegram/SOTA

Jak informuje ukraińska agencja Unian na podstawie doniesień Biełgorod Telegram i SOTA - minionej nocy, w rosyjskim Biełgorodzie, doszło do ataku na budynki Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej oraz departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zobacz zdjęcia i nagrania!

Fotografie i wideo dymu unoszącego się nad miastem opublikowała rosyjska stronę internetową SOTA za pośrednictwem Telegramu, ale zarówno zdjęcia jak i filmy pojawiły się również na Twitterze.

„W Biełgorodzie atakowany jest budynek FSB. W związku z wprowadzonym w mieście reżimem operacji antyterrorystycznej, wszelkie publikacje bez odniesienia do oficjalnych źródeł są obecnie zabronione ”, brzmi fragment komunikatu SOTA.

Kanał Biełgorod Telegram informuje o głośnej eksplozji w centrum miasta tuż przed północą, po której pojawiła się smuga dymu, w centrum miasta są strażacy, policjanci i karetki pogotowia.

Rosyjski propagandysta Rybar pisze w Telgramie, donosi Unian, że celem ataku był nie tylko budynek FSB, ale także departament Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. 

Wczoraj walczący po stronie Ukrainy „Korpus Ochotniczy Rosji” ogłosił, że wkroczył na terytorium obwodu biełgorodzkiego. Później pojawiły się informacja o wyzwoleniu wsi Kozinka i wejściu do miasta Grajoworon jednostek Korpusu. Opublikowane zostały też nagranie video z pożaru na przejściu granicznym, władze rosyjskie wprowadziły w regionie reżim operacji antyterrorystycznej, informuje Unian.

Źródło: Telegram, Twitter.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy