Komu służy awaria na NS1? Czyżewski w Republice: Rosjanom [wideo]

Tomasz Domański 28-09-2022, 13:50
Telewizja Republika

Wciąż wiemy nie wiele w sprawie uszkodzonego gazociągu Nord Stream 1, początkowo mieliśmy doniesienia o gwałtownym spadku ciśnienia, następnie dotarły zdjęcia wielkiego wycieku, te okręgi mają do kilometra średnicy, powiedział w Republice Daniel Czyżewski z energetyka24. "Nie ma wątpliwości, że to zostało spowodowane działalnością człowieka, tam jest rura, przy której nie ma się prawa coś takiego wydarzyć bez ingerencji człowieka", dodał.

- Nie zyskują na tym uszkodzeniu Niemcy, z drugiej stronie Rosjanie i tak gazu nie przesyłali, więc na razie ten gazociąg nie jest im potrzebny, powiedział Czyżewski. Mimo wszystko zaistniała sytuacja jest z pewnością "na rękę stronie rosyjskiej", podkreślił gość Marcina Bąka.

Dużo zmieni Baltic Pipe?

Z pewnością zmieni się to, że pieniądze za surowiec nie będą pompowane w wojenną machinę. "Jest ogromna różnica w płaceniu za gaz Rosjanom a Norwegom, fizycznie i chemicznie to jest ten sam gaz ziemny, ale pieniądze płacone koncernom europejskim nie będą służyły do zabijania niewinnych cywilów", stwierdził ekspert energetyka24.


Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy!

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy