Koniec tego! PKP zobowiązane do natychmiastowych obniżek cen biletów

Artykuł
canva.com

Chcę, aby obniżki cen biletów PKP były co najmniej do poziomu, jaki obowiązywał w roku 2022, powiedział w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. „Nie tylko jest szansa, ale tak właśnie ma się stać i to najpóźniej od 1 marca. Poleciłem odpowiednim instytucjom, w szczególności zarządowi PKP, przegląd wszystkich koszów, procedur operacyjnych, aby firma mogła wypracować oszczędności”, powiedział premier.

Dodał, że w tej sprawie ściśle współpracuje z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem i ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Zobacz też: Korekta cennika przed korektą rozkładu. Jazda pociągami będzie tańsza [wideo]

„Te oszczędności wraz z zastrzykiem z budżetu mają się przełożyć jak najszybciej na obniżki cen biletów. Chcę, aby te obniżki były co najmniej do poziomu, jaki obowiązywał w roku 2022”, stwierdził Mateusz Morawiecki.

Pisaliśmy wcześniej: TLK. IC. EIC. PREMIUM. PKP Intercity podnosi ceny biletów. Wiemy o ile

Od 11 stycznia obowiązuje nowy cennik biletów PKP Intercity. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosły średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Podwyżkę cen biletów przewoźnik uzasadnił wzrostem cen prądu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy