Kto winny za usterkę na NS1? Jakóbik w Republice: Rosjanie już wiedzą [wideo]

portal tvrepublika.pl 27-09-2022, 15:05
Telewizja Republika

Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wyciek z gazociągów Nord Stream. Dziś duńskie siły zbrojne opublikowały zdjęcia świadczące o wycieku gazu w trzech miejscach na Morzu Bałtyckim. "Najmniejszy okrąg z bąbelkami ma średnicę 200 metrów, a największy kilometr", dodano w raporcie. "NS1 i NS2 nie pracują. NS2 nie zaczął pracy. Te usterki mogą przekreślić uruchomienie tej infrastruktury na wiele lat", powiedział w Republice red. nacz. biznesalert.pl Wojciech Jakóbik.

"Duńczycy mówią o jakiś dziurach w gazociągu, to sugeruje, że doszło tam do jakiegoś sabotażu. Oczywiście w rosyjskich tubach propagandowych zapewne usłyszymy, że to Ukraińcy musieli zrobić, albo NATO", powiedział nasz gość.
 
Nie tylko Nord Stream.

"Mamy potwierdzone przypadki działalności rosyjskich służb specjalnych z użyciem agentów na terytorium Polski, którzy kręcili się wokół gazoportu, czy projektów strategicznych jak Baltic Pipe", powiedział Wojeciech Jakóbik w rozmowie z Piotrem Nisztorem.

"W Ministerstwie Energii czy na korytarzach sejmowych, mieliśmy też informacje o inspirowanych artykułach w polskiej prasie, które były suflowane przez Kreml. Mamy też informacje o prorosyjskiej partii tworzonej za pieniądze Kremla, która została zablokowana dzięki ABW. Projekty tego typu są torpedowane z zewnątrz, ale także z wewnątrz", podkreślił.

"Musimy pamiętać o historii gazociągu Baltic Pipe, który dochodzi do skutku dopiero za trzecim podejściem przez to, że na początku XXI wieku został skasowany przez rząd Leszka Millera, który stwierdził, że woli gaz rosyjski", powiedział Jakóbik w Republice.


Cała rozmowa jest już dostępna na naszej platformie YT oraz w portalu tvrepublika.pl

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy