Marszałek Witek: Kandydatce PO coś się pomyliło. Chce startować do sejmu nienawidząc Polski! [WIDEO]

Portal TV Republika, wch 01-10-2023, 15:30
Artykuł
twitter/PiS

Nie wszyscy szanują Polskę; jedna z kandydatek PO powiedziała, że wstydzi się Polski, że Polacy to debile. Tej pani coś się pomyliło. Ona powinna kandydować do Bundestagu, a nie do polskiego Sejmu – mówiła podczas konwencji PiS w Katowicach marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Marszałek Sejmu odniosła się do zamieszczonego w Internecie nagrania Karoliny Kaczor-Hanuszewicz, kandydatki PO na posłankę, która startuje z Wrocławia list Koalicji Obywatelskiej z pozycji nr 9.

– Jedna z kandydatek PO powiedziała, że wstydzi się przyznać, ze jest Polką, że na świecie mówią o nas, Polakach, że jesteśmy debilami i idiotami. A o tych co głosują na PiS powiedziała, że jesteśmy ograniczeni, niedouczeni, że nigdzie nie jeździmy i nie mamy pojęcia o tym, co sądzą o nas inni – mówiła marszałek Witek.

– Ja dziś tej kandydatce chciałabym powiedzieć: proszę pani, pani się coś pomyliło. Pani chce startować do polskiego Sejmu, nienawidząc Polski? Pani chyba chciała startować gdzie indziej, może do Bundestagu niemieckiego? Ale na pewno nie do polskiego parlamentu – dodała.

Zwróciła też uwagę, że Kaczor-Hanuszewicz mówiła już o sfałszowanych wyborach, chociaż głosowanie odbędzie się dopiero 15 października oraz że liczy na to, że kolejne wybory odbędą się szybko. Witek wyraziła nadzieję, że nazwisko tej kandydatki PO nie znajdzie się już na żadnej liście wyborczej.

Marszałek Sejmu oceniła też, że Platforma Obywatelska traktuje kobiety instrumentalnie, dostrzegając tylko ich fizyczność. – Panie Tusk, pan nie ma zielonego pojęcia o tym, jakie są prawdziwe potrzeby kobiet – powiedziała.

Źródło: Twitter/PiS

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy