Minister od Tuska uderzył w samego... Tuska. Poszło o reset z Rosją! [WIDEO]

portal tvrepublika.pl,zk 22-05-2024, 11:30
Artykuł
Youtube.com/Sejm RP

W Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz, szef MON w rządzie Donalda Tuska, przedstawia informację o stanie bezpieczeństwa w Polsce. W pewnym momencie, jak można się domyślić - chcąc zaatakować poprzedni rząd, z całym impetem uderzył w... swojemu premiera. "Ci, którzy w jakikolwiek sposób spoglądali na wschód, widzieli tam jakąkolwiek szansę - popełniali błąd i w finale - zawsze przegrają" - rzucił. Na sali, w odpowiedzi, rozległo się donośne: "TO WY".

Rano rozpoczęło się 12. posiedzenie Sejmu. Jednym z ważniejszych punktów dzisiejszej obrad było wystąpienie ministra obrony narodowej, który miał przedstawić informacje na temat bieżącej sytuacji Polski, w zakresie bezpieczeństwa.

Na początku mówił on bardzo ogólnikowo.

Kosiniak-Kamysz przyznał, że "niezależnie od tego, w jakim sojusz byśmy nie byli, Polska zawsze była częścią świata zachodniego i zawsze nią pozostanie", ale...

"Ci, którzy w jakikolwiek sposób spoglądali na wschód, widzieli tam jakąkolwiek szansę - popełniali błąd i w finale - zawsze przegrają", stwierdził.

Na sali, ze strony parlamentarzystów prawicy, rozległo się donośne "TO WY".

Nie da się jednak ukryć, że uderzył wprost w swojego szefa - Donalda Tuska, bo przecież nikt tak dobrze nie prowadził polityki resetu - ocieplania stosunków z putinowską Rosja "taką, jaka ona jest", jak sam Tusk...

Całość na portalu Niezalezna.pl: Minister od Tuska uderzył w samego... Tuska. „Ci, którzy spoglądali na wschód - popełniali błąd!”

Źródło: portal tvrepublika.pl, niezalezna.pl/Anna Zyzek

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy