Nadzorczyni kultury Wróblewska dokonała kolejnej czystki. Odwołano dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej

Portal TV Republika, wch 24-06-2024, 16:45
Artykuł
PAP

Dotychczasowy dyrektor CSW Piotr Bernatowicz został dziś odwołany. Następczyni ppłk. Sienkiewicza mianowała na p.o. szefa placówki Kamilę Bondar. "Jednym ze zadań, jakie staną przed nową dyrektorką, będzie rozpoczęcie rozmów o przyszłości instytucji z szeroko reprezentowanym środowiskiem artystycznym" - dodał resort.

Jak standardowo poinformował resort, dotychczasowy dyrektor CSW Piotr Bernatowicz "został odwołany 24 czerwca 2024 r. w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi naruszenia przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2003 r. w sprawie szczegółowego wykazu świadczeń dodatkowych, które mogą być przyznane osobom kierującym niektórymi podmiotami prawnymi oraz trybu ich przyznawania".

Resort podał w komunikacie, że pani Bondar jest menedżerką kultury i ekspertką w zakresie promocji sztuki najnowszej i mecenatu; absolwentką Szkoły Głównej Handlowej i CEMS (Community of European Management Schools). W latach 2008-2014 była producentką międzynarodowych festiwali artystycznych. Od 2015 r. jest prezeską Fundacji Sztuki Polskiej ING i kuratorką jej kolekcji. W ramach Fundacji stworzyła program edukacyjny "Artysta – Zawodowiec" skierowany do artystek i artystów sztuk wizualnych. Od 2021 r. współprowadzi Fotoklub – mikroinstytucję poświęconą historycznej i współczesnej fotografii. Jest także autorką wystaw i publikacji o sztuce współczesnej i kolekcjonowaniu, członkinią Rady Programowej Galerii EL w Elblągu - poinformowano.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy