Narodowy Marsz Papieski. Przyłącz się do nas. Wyraź swoją solidarność

portal tvrepublika.pl 20-03-2023, 11:51
Gazeta Polska

Jan Paweł II stał się celem ataków wyłącznie na cele politycznych rozgrywek. Celem Marszu jest wyrwanie Jana Pawła II politycznej walki. Zapraszamy aby do Marszu - dołączyli się wszyscy, niezależnie od poglądów politycznych. Ten Marsz jest testem naszej przyzwoitości, naszego sumienia, naszej powinności w stosunku do Ojca Świętego.

Marsz jest papierkiem lakmusowym naszego człowieczeństwa. Tego co głośniej w nas woła: uczciwość czy strach i bierność.  Tego czy pozwalamy aby każda świętość, każda godność była opluwana na politycznym ringu. To jest też marsz w obronie wartości i zasad,

Marsz jest inicjatywą oddolną najbardziej jak tylko można. Jest pomysłem Małgorzaty Żaryn, która niezwłocznie podzieliła się nim ze mną a następnie z Wojciechem Boberskim. I te trzy osoby tworzą komitet społeczny.  Marsz organizowany jest pracą społeczników i wolontariuszy.  W organizacji wsparły nas wyłącznie prospołeczne inicjatywy. Nikt nas nie finansuje. 

Wydatki związane z realizacją marszu warszawskiego mamy nadzieję pokryć z publicznej zbiórki.  Zebranie się, organizacja jest dziełem społecznym. To jest Marsz Narodowy, dla całego narodu. JPII jest naszym wspólnym, narodowym dobrem.

Mamy też apel do polityków. Nie wlewajcie polityki do tego wydarzenia. Nie przeszkadzajcie. Przyjdźcie na marsz prywatnie, z rodzinami, pokażcie , że potraficie stanąć razem obok siebie – jeśli oczywiście potraficie. Zaangażowanie w organizowanie różnych inicjatyw w 18 rocznicę śmierci JPII  jest mocno widoczne w środowiskach rządowych. Zachęcamy do takiej samej postawy opozycję. Nie musicie inicjować konkurencyjnych wydarzeń – przyjdźcie na Marsze Narodowe. Cenicie Jana Pawła II – nie lękajcie się zamanifestować swojego prywatnego zadania. Wszyscy jesteśmy to JPII po prostu winni. 

Apelujemy do twórców nieprawdziwych informacji na temat marszu, tworzących je tylko po to by pogłębiać rozłam w polskich relacjach i aby zasłonić to co w naszym marszu jest najważniejsze: że pójdzie w nim naród, który sam siebie zwołał potrzebą zamanifestowania nie tylko szacunku do JPII ale też potrzebą przebicia się przez bańkę skłócenia społecznego.  Niech choć ta jedna idea, jedna wartość jaką dla Polski był i jest JPII -  nas zjednoczy i połączy. Spróbujmy choć jeden raz nie dawać się rozgrywać, wciągać w sidła, które skutecznie rozbijają Polaków na to „nie lubię, nienawidzę, nie podam ręki, nie stanę obok, na to moja Polska, nie moje Polska. Polacy potrafią się jednoczyć nie tylko w byciu przeciw ale też w byciu „za". 

Podczas każdego marszu najmocniejszy głos należy do Ojca świętego. Przypomnimy to, co do nas mówił. Fragmenty homilii, kazań, rozmów, sentencji. Po części odtworzymy archiwalne nagrania z pielgrzymek JPII, ale też polscy artyści będą przypominać dorobek Ojca Świętego. 

Warszawa: 11.00, Rondo Dmowskiego, ul. Marszałkowska, Królewska, przez Plac Piłsudskiego do Katedry Archidiecezjalnej, po drodze marsz podkreśli  złożeniem kwiatów miejsca związane z JPII – kościół św. Anny, pomnik kardynała Stefana Wyszyńskiego. 12.30 w Katedrze Archidiecezjalnej marsz zakończy się mszą świętą. Biorący udział w marszu będą mogli uczestniczyć w mszy zbierając się na Placu Zamkowym. Będą telebimy, nagłośnienie. To będzie pełna msza. 

Kraków: 13.30 na krakowskich Błoniach. Szlakiem białego marszu z 1981 roku, który po zamachu JPII zgromadził setki tysięcy ludzi. Tam również zgromadzenie zakończy się mszą świętą, będzie ona dostępna dla wszystkich przez transmisję na Rynku Głównym

Szczecin – rozpocznie się mszą świętą w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00

Ważne jest to abyśmy byli  wielkim znakiem jedności tych, dla których Papież – Polak jest autorytetem. Dlatego apelujemy, żeby nie ilość miejsc ale ich liczebność była priorytetem.  Żeby kto tylko może przyjechał do tych trzech miast. Szczecina, Krakowa a przede wszystkim na marsz do Warszawy.  


Źródło: Centrum Życia i Rodziny

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy