Pep Guardiola przejmie stery Manchesteru City

Artykuł
facebook.pl/fcbayern.en

Działacze jednego z najbogatszych piłkarskich klubów w Europie, Manchesteru City, poinformowali wczoraj że od nowego sezonu szkoleniowcem zostanie Pep Guardiola. Do końca bieżących rozgrywek trenerem pozostanie Manuel Pellegrini.

Gdy 20 grudnia minionego roku, władze Bayernu Monachium poinformowały że Hiszpan wraz z końcem sezonu opuści Niemieckie boiska, dużo spekulowano na temat jaki klub może objąć popularny Pep. Szkoleniowca chciały takie kluby jak Manchester United i Chelsea Londyn. Najgłośniej jednak mówiono o przeprowadzce Hiszpana na Etihad Stadium. Spekulacje wczoraj stały się faktem. Pep Guardiola od nowego sezonu, a dokładnie od 1 lipca, przeniesie się do błękitnej części Manchesteru. Hiszpan związał się z angielskim klubem trzyletnią umową.

Guardiola będzie pierwszym hiszpańskim szkoleniowcem w całej historii Manchesteru City.
Trenerską przygodę Pep rozpoczął w 2007 roku od prowadzenia Barcelony B. Rok później objął stery pierwszego zespołu Barcelony i już w debiutanckim sezonie sięgnął z klubem po trzy trofea. W całym 2009 roku wraz z drużyną z Camp Nou triumfował we wszystkich sześciu rozgrywkach w jakich brali udział. W 2011 roku Guardiola przeniósł się do Bawarii. Tam poprowadził Bayern Monachium do pięciu kolejnych trofeów, lecz zabrakło tego najcenniejszego, pucharu Ligi Mistrzów. Wraz z odejściem Hiszpana z Bayernu Monachium, stery w Bawarskim klubie obejmie Carlo Ancelotti.

Jak podaje Niemiecki ,,Bild”, Szejkowie z Manchesteru City wyłożyli na stół kosmiczne pieniądze. Pep za prace z drużyną ,,The Citizens,, ma dostać aż 25 milionów euro rocznie. Takie zarobki uczynią go najlepiej opłacanym szkoleniowcem na Wyspach Brytyjskich.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy