Pewne zwycięstwo Danii

Artykuł
facebook.pl/ehfeuro

Pierwsza faza grupowa Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych dobiegła końca. Wczoraj poznaliśmy komplet drużyn które zagrają w następnej rundzie. Bez większych kłopotów, z kompletem zwycięstw awansowali faworyci do złotego medalu turnieju Duńczycy. W ostatnim meczu w grupie D rozgromili reprezentacje Węgier 30:22 (18:10).

Przed tym spotkaniem obie ekipy były już pewne awansu ze swojej grupy. Duńczycy grali o komplet zwycięstw, a Węgrzy chcieli wygrać by awansować z jakimkolwiek dorobkiem punktowym.

Od początku meczu było wyraźnie widać kto jest faworytem do zwycięstwa. Nasi bratankowie nie byli wstanie powstrzymać świetnie grających w ataku rywali. Sami też nie znaleźli sposobu na pokonanie szczelnej defensywy Skandynawów. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Danii 18:10.
W drugiej odsłonie Duńczycy nie zwalniali tempa. W ataku brylował Mikkel Hansen który raz po raz zdobywał bramki dla swojego zespołu. Niedoświadczony zespół Talanta Dujszebajewa przegrał w dość jednostronnym widowisku 22:30.

Oba zespoły awansowały w odmiennych nastrojach. Węgrzy do następnej fazy grupowej turnieju przystąpią z zerowym dorobkiem punktowym co stawia ich w bardzo ciężkiej sytuacji w walce o medale. Duńczycy zaś mają otwartą drogę do półfinału gdyż zmagania rozpoczną z maksymalną czteropunktową bonifikatą. Dania i Polska to jedyne reprezentacje które awansowały z kompletem zwycięstw.

Z grupy D awansowali również Rosjanie którzy pokonali Czarnogórę 28:21 (14:9). Z grupy C awansowali Hiszpanie, Niemcy i Szwedzi. Zespoły te wznowią rozgrywki mając na koncie kolejno cztery, dwa i zero punktów.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy