„Pilnujmy Polski!”. Macierewicz: Dzięki Polsce USA zmieniło swoją politykę o 180 stopni

portal.tvrepublika.pl

Dzięki Polsce, jak i Ukrainie Stany Zjednoczone zmieniły swoją politykę o 180 stopni. Musimy zdawać sobie z tego sprawę — powiedział na antenie Telewizji Republika były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W programie „Pilnujmy Polski!” Antoni Macierewicz odniósł się obszernie do sytuacji, która ma miejsce w obwodzie donieckim i ługańskim oraz demonstracyjnej polityki Władimira Putina.

- Duma rozważa uznanie niepodległości obszarów okupowanych de facto przez Rosję, która chce stworzyć strukturę quasi-niepodległościową i jeżeli tak się stanie, to będzie zapowiedź wprowadzenia armii rosyjskiej ponad te zespoły armijne, które już tam są — podkreślił Macierewicz

- Ten obszar jest militarnie opanowany przez Rosję, w związku z tym nie wymaga on kolejnego kroku eskalacji zbrojnej — dodał marszałek senior

Były minister odniósł się również do polityki administracji Joe Bidena, podkreślając rolę Polski w dyslokacji wojsk NATO na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Macierewicz podkreślił, że naszym obowiązkiem jest wzmacnianie siły militarnej, a atak polityków PSL-u na Wojska Obrony Terytorialnej jest skandaliczny i niedopuszczalny. Wyraził on również nadzieję na jak najszybszej wejście w życie nowej ustawy o Siłach Zbrojnych RP.

Źródło: portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy