Prezydent RP o reparacjach w rozmowie z „GP”: te pieniądze nam się należą

portal tvrepublika.pl 04-10-2022, 08:00
Artykuł
canva.com

"Niemcy będą bronili się na wszelkie sposoby, żeby nam nie zapłacić, bo wyrządzili nam wielką szkodę, więc chodzi o ogromne pieniądze. Na tyle ogromne, że zapłatę odczuje w kieszeni niemiecki podatnik. Ale nam należą się te pieniądze" – przyznał prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z red. Tomaszem Sakiewiczem. Cały wywiad znajdzie się w jutrzejszym numerze tygodnika "Gazeta Polska”; fragment opublikowała dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie”.

"Mamy prawo dochodzić tej zapłaty za wszelką cenę i powinniśmy to robić" – zaznaczył Duda.

Prezydent Andrzej Duda był pytany przez Tomasza Sakiewicza m.in. o wypowiedź przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która groziła Włochom, że będą wobec nich zastosowane takie same represje jak wobec Polski i Węgier, jeżeli wybiorą prawicowy rząd, co ostatecznie się stało.

"Pani przewodnicząca odkryła swoje intencje. W dwóch zdaniach potwierdziła, że ataki ze strony liberalnych–lewicowych polityków, którzy opanowali instytucje unijne, są motywowane wyłącznie politycznie” – stwierdził prezydent. "Chodzi o pretekst do ataku" – ocenił.

"Praworządność to pretekst do ataku na nas. To swego rodzaju kij, za pomocą którego próbuje się usuwać niewygodne dla niektórych władze państwa. To naruszanie wszelkich demokratycznych reguł" – dodał.

>>> "Gazeta Polska Codziennie" <<<

Źródło: Gazeta Polska/Gazeta Polska Codziennie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy