Prezydent RP znalazł czas na spotkanie z rolnikami, a Tusk? Nadal olewa głodujących...

Artykuł
Telewizja Republika

Prezydent RP Andrzej Duda był dziś w Sejmie. Podczas wizyty spotkał się z protestującymi rolnikami z „Orki”, którzy od kilku dni prowadzą strajk głodowy. Prezydent wysłuchał postulatów rolników i zgodził się, że polityka Zielonego Ładu dla polskiego rolnictwa jest zabójcza. Z kolei Donald Tusk nadal olewa protestujących.

Donald Tusk nadal olewa rolników z zrzeszenia „Orka”. Dziś parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwość zaapelowali do Donalda Tuska o zawieszenie obrad, by Premier udał się do rolników i porozmawiał z nimi. Niestety Tusk kolejny raz olewa głodujących rolników i bezczelnie, bo tak trzeba to nazwać, życzył zdrowia protestującym rolnikom.

Nawet nie trafił do Premiera przekaz rolników, którzy podczas konferencji prasowej zwrócili  się do Premiera po niemiecku: Apeluję do pana premiera, że to nie są przelewki. My chcemy przeżyć ten strajk, ale dlaczego nas zmusza do tego poświęcenia, w imię czego? Spróbuje do niego zaapelować inaczej. Skoro nie rozumie nas, tylko rozumie język pani Ursuli, to spróbuję z nim porozmawiać w języku pani Ursuli”.

Widać różnicę między Prezydentem RP a Premierem RP. Istotną różnicę.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy