Prof. Ryba w Republice: Donald Tusk jest coraz większym obciążeniem dla PO [wideo]

Telewizja Republika

Patrząc na ostatnie zapowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej, można odnieść wrażenie, że po dojściu do władzy chce on wprowadzić dyktaturę – mówił w programie "W PUNKT" prof. Mieczysław Ryba, politolog i wykładowca KUL.

Jak zauważył gość red. Katarzyny Gójskiej, Donald Tusk raz za razem zaostrza swoją retorykę. – Zmiana podejścia do Kościoła może próba być zdobycia elektoratu lewicowo-radykalnego – tłumaczył. 

Jak dodał, szef największego opozycyjnego ugrupowania przegrał dlatego, że stawiał sobie nierealne cele. – Liczył, że będzie poszerzał elektorat, zdobędzie wsparcie zewnętrzne – tłumaczył profesor. Tymczasem zagranica nie wspiera go tak, jak mu to obiecywano. 

Problem też jest z tzw. wspólną listą, do której nie spieszą się inne partie opozycyjne. – Nie sądzę, żeby Hołownia, Czarzasty czy Kosiniak-Kamysz chcieli podzielić los Ryszarda Petru – ocenił prof. Ryba. – Moim zdaniem Donald Tusk jest coraz większym obciążeniem wizerunkowym dla Platformy Obywatelskiej czy Koalicji Obywatelskiej – dodał.

Odniósł się również do słów przewodniczącego PO, który zapowiedział, że bez pracy w parlamencie uchyli ustawy uchwalone przez PiS, groził też sędziom. – To jest zapowiedź dyktatury – ocenił profesor. – Donald Tusk musiałby łamać praworządność, o której tyle mówi. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy