Przyjmą ich: Nitras zdradził, co opozycja zrobi z paktem migracyjnym. Zrobią, co każe im Europa - czytaj: Niemcy! [WIDEO]

Portal TV Republika, wch 01-10-2023, 10:15
Artykuł
Twitter/Nitras

Polityk Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras na jednym ze spotkań wyborczych jasno zadeklarował jak zachowają się politycy KO i PO jeśli chodzi przymusową relokację migrantów. – UE musi sobie z tym problemem poradzić, ale my musimy być w tym projekcie solidarni – powiedział nie zostawiając żadnych niedomówień w kwestii paktu migracyjnego.

Proponowana w przygotowywanym unijnym pakcie migracyjnym obowiązkowa solidarność przewiduje, że albo unijne kraje zgodzą się na relokację migrantów, albo będą płacić około 20 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. W czwartek zapadła decyzja o przyspieszeniu prac nad przepisami w tej sprawie.

O solidarności z Zachodem w sprawie przyjmowania imigrantów mówił na wiecu wyborczym polityk PO Sławomir Nitras.

– Zachód nie jest bez problemów. Kryzys migracyjny, którego co jest główną przyczyną? Dlaczego ludzie chcą do nas przyjechać? Bo u nas jest lepiej niż gdzie indziej, bo w Europie jest bogaciej niż gdzie indziej. Tylko tym problemem trzeba zarządzić, uczciwie, nie napuszczać na tych ludzi. Oczywiście, musimy kontrolować swoje granice. To jest oczywiste – powiedział Nitras.

– Ale musimy tym problemem zarządzić, nie zamknąć oczy i udać, że u nas tego problemu nie ma. UE musi sobie z tym problemem poradzić, ale my musimy być w tym projekcie solidarni – kontynuował polityk PO.

„Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości w sprawie przyjmowania nielegalnych imigrantów, to Sławomir Nitras je rozwieje” – skomentował jeden z internautów.

Źródło: Twitter/Nitras, TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy