Relacje CNN o rozmowie Biden-Zełenski zdementowane. Biały Dom: To fałszywe informacje

Artykuł
Prezydent USA Joe Biden
Fot. flickr/jlhervàs

Jak donosi Biały Dom, anonimowe źródła rozpowszechniają, nieprawdziwe informacje, przekazując je do CNN. Czwartkowy raport informuje, że rozmowa telefoniczna między prezydentem Bidenem a ukraińskim prezydentem Zełenskim „nie poszła dobrze”. Tę opinie zakwestionowali rzecznicy obydwu stron.

- Mamy dla was najświeższe wiadomości: wysoki ukraiński urzędnik powiedział CNN, że dzisiejsza rozmowa telefoniczna między prezydentem Bidenem a prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim „nie poszła dobrze”. Obaj nie zgodzili się co do  zagrożenia rosyjskim atakiem na Ukrainę – powiedział widzom Jake Tapper z CNN.

Tapper zwrócił się do korespondenta CNN, Matthew Chance'a, który powiedział widzom CNN, że „zdecydowanie istnieje różnica zdań” co do poziomu ryzyka dla Ukrainy. Chance poinformował również, że Biden powiedział Zełenskiemu, iż inwazja stanie się „praktycznie pewna”, gdy nastanie zima.

Niedługo potem Biały Dom zakwestionował doniesienia CNN i poinformował, że anonimowe źródła „upubliczniały nieprawdziwe informacje” na temat rozmowy telefonicznej.

„Prezydent Biden powiedział, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Rosjanie mogą zaatakować Ukrainę w lutym. Powiedział to publicznie, a my ostrzegaliśmy o tym od miesięcy” - napisała na Twitterze rzeczniczka Emily Horne. Rzecznik Zełenskiego również zakwestionował raport CNN uznając go za fałszywy, a ukraiński prezydent podziękował Bidenowi na Twitterze.

„Odbyłem długą rozmowę telefoniczną z Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Omówiłem ostatnie wysiłki dyplomatyczne dążące do deeskalacji i uzgodniłem wspólne działania na przyszłość. Podziękowałem prezydentowi Joe Bidenowi za dotychczasowe wsparcie wojskowe. Omówiliśmy również możliwości wsparcia finansowego dla Ukrainy” – napisał na Twitterze Zełenski. .

CNN nie skomentował tego, ale na swoim portalu internetowym zauważono, że: Biały Dom zakwestionował to, co napisaliśmy.

 CZYTAJ:Von der Leyen i Biden opowiadają się za stopniową integracją energetyczną Ukrainy

Internauci zaczęli wzywać do publikacji zapisu rozmowy a #ReleaseTheTranscript stał się popularnym hasztagiem na Twitterze.

 

Źródło: foxnews.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy