Sakiewicz w Republice: trzeba długo oglądać TVN, by uwierzyć w kłamstwo [wideo]

portal tvrepublika.pl 05-12-2022, 08:32
Artykuł
Telewizja Republika

„Międzynarodowi biegli: w ciałach ofiar katastrofy w Smoleńsku brak obrażeń wskazujących na wybuch”, tak brzmiał tytuł artykułu na portalu tvn24.pl opublikowanego wczoraj. Jak można się domyślać, ustalenia stacji, której specjalizuje się w kłamstwach na temat tego, co stało się w Smoleńsku, to przykład kolejnej manipulacji. "W dokumencie TVN jest napisane, że trzeba sprawdzić, czy był to wybuch - tyle mówi dokument, z którego debilni dziennikarze potrafią pompować informacje, że tam nie było żadnej eksplozji", tak odniósł się do tej sytuacji red. naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" - Tomasz Sakiewicz.

Kontrowersyjny artykuł, która znalazł się na portalu tvn24.pl zapewne nie przypadkiem zbiegł się w czasie z ostatnimi wydarzeniami w Sejmie. Otóż, w nocy z czwartku na piątek, Sejm nie przegłosował poprawek do uchwały potępiającej Rosję za atak na Ukrainę. PiS chciał uwzględnić w tej uchwale m.in. katastrofę smoleńską. 

"Ci, którzy bronią Putina, że nie jest terrorystą mówią, że ci, którzy go atakują, są ludźmi Putina. Trzeba długo oglądać TVN, żeby faktycznie w to wierzyć. TVN stwierdza jednak w swoim dokumencie, że trzeba sprawdzić, czy to nie był wybuch. Ale nie ma też stwierdzenia wprost, że to nie był wybuch", mówił Tomasz Sakiewicz.

Na uwagę prowadzącego, że może TVN chciał "pójść w stronę bezpieczeństwa", zmieniając w ten sposób narrację, Sakiewicz odparł: 

"Oni muszą podtrzymywać poparcie swojego elektoratu. Wierzą, że są ludzie, co i tak we wszystko uwierzą. Kłamstwo się sprawdziło i kłamstwo będzie dalej. To, że będą się tak bawić ludźmi jest oczywiste. Jest jednak taki problem, że są tacy politycy, osoby ważne rangą, które są podatne na rosyjską propagandę. A to jest już niepokojące".

Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy! 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy