Saryusz-Wolski w Republice: nie jesteśmy pupilami UE, musimy o siebie dbać [wideo]

portal tvrepublika.pl 27-09-2022, 21:11
Telewizja Republika

"W interesie Polski od zawsze było uniezależnienie się. W interesie Rosji i Niemiec było uzależnienie Polski. A w takim właśnie interesie działała opozycja na czele z Leszkiem Millerem" - ocenił europoseł PiS Jacek Saryusz Wolski. Polityk był gościem redaktor Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt” w Telewizji Republika.

Odnosząc się do powstałej inwestycji, jaką jest gazociąg Baltic Pipe, eurodeputowany partii rządzącej przyznał, że największe gratulacje należą się Piotrowi Naimskiemu.

"Trzeba przede wszystkim pogratulować twórcy tego dzieła - Piotrowi Naimskiemu. Zawsze wspierałem go w realizacji tego projektu. Postulaty były, ale trzeba uhonorować tu właśnie tego polityka. To jest projekt dający nie tylko bezpieczeństwo energetycznego. To jest projekt, który daje niezależność Polsce. I nie tylko. Nie jesteśmy pupilami Unii Europejskiej, dlatego musimy dbać o siebie samych" - mówił Saryusz-Wolski.

Zobacz też: Kto zainicjował budowę Baltic Pipe? Gawęda. Gójska. Rusiecki. „W punkt”

Podczas rozmowy poruszono również temat czasów opozycji, na której czele stał Leszek Miller. To właśnie wtedy projekt systemu przesyłu gazowego, z którego teraz mogą cieszyć się Polacym, został zablokowano. Było tłumaczone to tym, iż dostawy rosyjskiego gazu w zupełności Polsce wystarczą, a gaz norweski miał być "za drogi i niepotrzebny". Jak przypomniała redaktor Gójska - tą samą narrację powtarzał jeszcze nie tak dawno Donald Tusk.

"Na szczęście - udało się wrócić do tego i zdążyć przed czasem. Zdążyć przed zimą, która przeraża całą Europę. Polska w zasadzie jako jedyny kraj jest teraz bezpieczna i niezależna energetycznie" - powiedział polityk PiS.

 Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy