Stalinowskie metody Bodnarowców. „Ustawki nielegalnych prokuratorów, swoi sędziowie, łamanie praw do obrony” - Jaki ujawnia szczegóły historii prześladowań uwięzionego ks. Michała

Portal TV Republika, wch 24-06-2024, 15:45
Artykuł
PAP

"Historia ks. Michała więzionego przez Bodnarowców po poznaniu szczegółów jest szokująca. Zarzuty złego statutu i pomyłka w rachunku bankowym. Ustawki nielegalnych prokuratorów, swoi sędziowie, łamanie praw do obrony", szczegóły skandalicznego prześladowania zasłużonego w działalności społecznej i charytatywnej duchownego przedstawił na swoim profilu społecznościowym europoseł Patryk Jaki. „Wszyscy prowadzący sprawę księdza Michała Olszewskiego to prokuratorzy zdegradowani przez Zbigniewa Ziobrę, w związku z czym, na mocy kodeksu postępowania karnego, mają obowiązek się wyłączyć”, mówi polski polityk w załączonym do twitta filmie.

"Chodzi o to, że fundacja ks. Olszewskiego nie powinna dostać dotacji, ponieważ rzekomo nie spełniała, według bodnarowców, kryteriów formalnych, tj. nie miała w statucie - zacytuję - „pomocy pokrzywdzonym przestępstwem”. Tymczasem ogłoszenie konkursowe, które może zobaczyć każdy, bo jest publiczne. stanowi: „oferentami nie mogą być podmioty, które w statutach określają WYŁĄCZNIE takie cechy działalności, które nie obejmują swoim zakresem przedmiotu konkursu", obnaża bezprawie kliki Bodnara polski polityk, dodając, że fundacja księdza Michała spełniała te wymogi, bo jednym z nich było wsparcie w edukacji, które organizacja ma w statucie.

"Do tego ksiądz miał w statucie pomoc ofiarom katastrof, takich jak wypadki w ruchu lądowym, czyli wypadki samochodowe, które często same są wynikiem przestępstwa. A bodnarowcy twierdzą, że nie. Według takiego geniusza neoprokuratora, to nie jest przestępstwo, mimo, że pewnie kilka drzwi obok niego inny prokurator prowadzi sprawę śmierci w wyniku, np. przekroczenia prędkości. No po prostu geniusze", drwi z profesjonalizmu bodnarowców Jaki.

"Bodnarowcy wiedzieli, że mają słaby materiał i sprawę dostał były wiceminister w rządzie Tuska. I mimo apeli i listu otwartego wielu znanych ludzi w Polsce, nie wyłączył się ze sprawy i z uśmiechem na twarzy posłał księdza i urzędniczki za kraty", podkreśla Jaki. Jak zaznacza, wszyscy z nich są za kratami już od trzech miesięcy, i w tym czasie postawiono księdzu, a także jednej z urzędniczek kolejne zarzuty.

"Postawili jej zarzut, że jedna z fundacji podała jej zły numer konta bankowego, a ona nie zauważyła i za to już na 6 miesięcy do aresztu", wyjaśnia Jaki.

Europoseł podaje też kolejny przykład bezprawia osobnika, który jeszcze niedawno, jako "Rzecznik Praw Obywatelskich", ronił krokodyle łzy nad każdym zatrzymanym bandytą.

"Jeżeli myślicie, że sędzia już na pewno wyśmiał bodnarowców i wywalił ich z sali, to znów, Bodnar wiedząc, że ma tak słaby materiał dowodowy, w dniu wyznaczania sędziego do tej sprawy, nielegalnie zawiesił kierownictwo, zupełnie przypadkowo, akurat właśnie tego sądu. Oczywiście w ramach walki z wpływem polityków na sądy. Zawiesił to kierownictwo pod zarzutem podpisania listów sędziom do KRS za czasów, kiedy my sprawowaliśmy władzę. Co było zgodne z do dziś obowiązującą ustawą", ujawnia bezczelność Bodnara Jaki i dodaje, że sprawę dostała sędzia, która też jedną z takich list podpisała, a co za tym idzie sugestia dla niej jest jasna: "Popatrz, ja Bodnar stosuję szykanę wobec innych sędziów podpisujących listy, więc ty się dobrze zastanów. Masz ważną sprawę naszych konkurentów politycznych. (…) Ta sędzia oczywiście klepie kolejne areszty, chociaż podkreśla przynajmniej, że są sprzeczności w materiale dowodowym bodnarowców, ale ona nie ocenia czy są winni czy niewinni, tylko przesłanki do aresztu, to potencjalnie wysoka kara i obawa matactwa".

Jaki podkreśla również, że w czasie, gdy duchowny jest w areszcie, prokuratura nie zastosowała tego samego środka wobec oskarżonych chociażby o bycie rosyjskimi agentami, w konsekwencji czego ci uciekli.

Ruscy agenci jak widać Bodnarowi nie przeszkadzają, ale polski katolicki duchowny zaangażowany w działalność charytatywną już jak najbardziej!

Źródło: Twitter, wpolityce.pl, Portal TV Republika, wch

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy