Starcie dziennikarskich gigantów. Autorzy ciekawych publikacji - razem [wideo]

portal tvrepublika.pl 08-02-2023, 17:28
Artykuł
Telewizja Republika

9 lutego odbyło się bezprecedensowe wydarzenie, na które na pewno czekało wiele osób. Wieczór autorski zatytułowany Sakiewicz kontra Ziemkiewicz, podczas którego spotkali się kluczowi obecnie komentatorzy polityczni, a samo wydarzenie prowadził szef Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego wspólnie z wydawcami i partnerami organizuje serię wydarzeń on-line, które pozwalają w trakcie zimowych wieczorów wziąć udział w spotkaniach z autorami nowości książkowych. W trakcie wydarzeń odbywają się także dyskusje dotyczące książek z udziałem wyjątkowych gości, wśród których będą najważniejsi eksperci i publicyści dzisiejszej sceny politycznej i gospodarczej.

Dyskusja transmitowana była na żywo prosto z warszawskiej Galerii Delfiny pomiędzy kluczowymi komentatorami politycznymi i gospodarczymi odbyła się w oparciu o ich najnowsze publikacje – „Wielka Polska" Rafała A. Ziemkiewicza i „Testament I Rzeczpospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego i wojny na Ukrainie" Tomasza Sakiewicza.

Dorobek Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w polityce zagranicznej Polacy mogą docenić dopiero teraz. Zabrakło przywódcy, który potrafił jednoczyć narody Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko rosyjskiemu imperializmowi Ta książka może być początkiem dokumentowania tego dorobku. – napisał o książce Tomasza Sakiewicza prezes partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński
Czas Unii Europejskiej w schumanowskim kształcie się skończył.

Rozpoczęło się budowanie federacyjnego tworu, w którym Polska otrzymawszy łatkę nacjonalistycznego, łamiącego prawo oszołoma została wyoutowana z grupy państw zasługujących na suwerenność. Strach przed obniżeniem słupków sondażowych „zmusza" kolejnych rządzących do ślepego podporządkowywania się europejskiej władzy, nawet jeśli logika i trzeźwa analiza historycznej i bieżącej rzeczywistości wskazuje, gdzie powinniśmy ulokować swoje ambicje... w budowie Wielkiej Polski! – pisze o swojej najnowszej publikacji Rafał A. Ziemkiewicz.

Spotkanie „Sakiewicz kontra Ziemkiewicz" było częścią cyklu wirtualnych spotkań organizowanych przez Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego. 24 lutego na zakończenie serii „Ferie z książką" odbędzie się wieczór autorski poświęcony najnowszej książce Marcina Libickiego - „Kościół i sztuka chrześcijańska pierwszych wieków". W dyskusji, która będzie miała miejsce podczas wydarzenia wezmą udział historyk sztuki - bp. Michał Janocha oraz były Marszałek Sejmu RP – Marek Jurek.

Organizatorem spotkań jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego powstała w 2018 r. Jej celem jest nie tylko upowszechnianie spuścizny Księcia Biskupa Warmińskiego i popularyzacja wiedzy o tej wybitnej postaci, lecz również działania związane ze wspieraniem w kraju i zagranicą polskiej kultury i sztuki, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
 
Nagranie z wydarzenia w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy