Starcie gigantów na początek fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Artykuł
facebook.pl/uefachampionsleague

Pojedynek mistrzów Francji i Anglii to jedno z najciekawszych wydarzeń rozpoczynającej się fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Dwumecze Paris Saint-Germain i Chelsea Londyn w poprzednich sezonach były niezwykle zacięte.

W ostatnim meczu ligowym, PSG zaprezentowało się bardzo blado i wyjątkowo zremisowało z ekipą Lille 0:0. Drużyna prowadzona przez Laurenta Blanca zdominowała w tym sezonie rywalizacje w Ligue 1. Po rozegranych 26 meczach, maja już na swoim koncie aż 70pkt. Zlatan Ibrahimovic i spółka mogą w stu procentach koncentrować się na próbie podbicia Europy. Kilku kluczowych piłkarzy odpoczywało i zbierało energię na dzisiejszy hit.
Inna sytuacja jest w Londynie. Chelsea nie spisuje się w Premier League na miarę oczekiwań, ale akurat poprzedni mecz w jej wykonaniu z Newcastle United zakończył się zwycięstwem aż 5:1. To najwyższe zwycięstwo The Blues w obecnym sezonie. Pole manewru w obronie, Guusowi Hiddinkowi może ograniczyć kontuzja Johna Terry'ego, który w ligowym meczu zmuszony był przedwcześnie opuścić boisko.

Kibice z pewnością pamiętają dwumecz tych drużyn z poprzedniego sezonu. W tedy w obu meczach padł remis, a o awansie decydowała dogrywka. Nadchodząca konfrontacja ma przynieść podobne emocje.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy