TV Republika: Dzisiaj o godz. 20 film „Wyrok na niewinnych”, demaskujący metody propagandy i działań aborcjonistów. Po filmie debata

Portal TV Republika, wch 14-04-2024, 19:30
Artykuł
TV Republika

Film "Wyrok na niewinnych" to historie różnych osób, których zakulisowe działania doprowadziły do zalegalizowania aborcji na żądanie terenie USA w 1973 roku.

Postacią narratora, a zarazem głównym bohaterem tego głośnego filmu jest – już nieżyjący – dr Bernard Nathanson, były aktywista ruchu na rzecz legalizacji przerywania ciąży, który sam osobiście zabił kilkadziesiąt tysięcy nienarodzonych dzieci. Aktor kreujący postać Nathansona zabiera widzów w swego rodzaju podróż, w której odkrywa różne metody działania zwolenników legalizacji aborcji w USA, pośród których nie brakowało manipulacji, a nawet jawnych kłamstw.

Na płaszczyźnie moralnej oraz światopoglądowej film pt. „Wyrok na niewinnych” jest godny polecenia, gdyż oprócz ciekawie przedstawionego tła o charakterze historycznym, prezentuje nam też historię nawrócenia samego „króla aborcji”, którym zwano niegdyś Bernarda Nathansona. Obraz przedstawia argumenty o charakterze naukowym, filozoficznym i prawnym, które przemawiają przeciw aborcji i jej legalizacji.

Film jest przeznaczony dla widzów od 16 roku życia.

Źródło: filmweb, Portal TV Republika, wch

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy