Trzaskowski wie jak dołożyć do pieca. Warszawski inteligent rozgrzał internet

Tomasz Domański 28-09-2022, 18:25
Artykuł
Telewizja Republika

Wyborcy Zjednoczonej Prawicy wiedzą, że zawsze mogą liczyć na prezydenta Warszawy. Były wiceszef dyplomacji w sobie znanym stylu wytłumaczył swojego kumpla. Radosław Sikorski? Przecież on nie powiedział nic złego, brnął Trzaskowski, wystawiając dziś nie tylko siebie, ale również całą reprezentowaną przez siebie formację na pośmiewisko.

Sprawa twitterowego niewinnego wydawałoby się wpisu poruszyła dziś całą polską ale i światową sferę polityczną.

Jako "skrajną nieodpowiedzialność" ocenił ten wpis minister w KPRM Stanisław Żaryn. "Uwiarygodnianie rosyjskich kłamstw w takiej chwili szkodzi bezpieczeństwu Polski" - stwierdził.

"Możecie być pewni. Ten wpis obiegnie wszystkie rosyjskie media. Nie mam żadnych wątpliwości wobec autora..." - napisał natomiast wiceminister MSWiA Maciej Wąsik.

I obiegł. Sprawę skoentowała też rzeczniczka rosyjskiego MSZ. "Polski eurodeputowany i były minister spraw zagranicznych Radek Sikorski napisał na Twitterze podziękowania dla Stanów Zjednoczonych za dzisiejszy wypadek na rosyjskich gazociągach. Czy to oficjalne oświadczenie o ataku terrorystycznym?" - zapytała Maria Zacharowa.

Nie, stwierdził partyjny kompan Rafał Trzaskowski. To były podziękowania. "Podziękowania Amerykanom za to, że ostrzegali nas wszystkich, że niestety infrastruktura może padać celem terrorystów. I rzeczywiście wszystkim tym, którzy nas ostrzegali trzeba podziękować", odparł z infantylną szczerością wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.


Postawę Sikorskiego skwitował dziś krótko europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki. "Jednym słowem PO od samego początku do końca, PO - partia onuc. To co wczoraj Sikorski zrobił dokładnie wpisuje się w to wszystko, co PO robiła przez te wszystkie lata. Sugerowanie, że najważniejszy członek NATO zaatakował Nord Stream 2, to w czyim to jest interesie? Nikt tak nie kompromituje Polski, jak politycy PO" - mówił Jaki. Ocenił, że "to ogromny skandal".

Cywilizacja Zachodu i NATO nie może tolerować takich polityków jak Radosław Sikorski; Solidarna Polska żąda od Donalda Tuska co najmniej zawieszenia, jak nie wyrzucenia tego szkodnika - oświadczyli posłowie.

Gdzie jest szef PO? Jak zwykle w takich sytuacjach zapadł się pod ziemię.Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy