Tylko, czy to pomoże? Fernando Santos nowym szkoleniowcem piłkarzy

Artykuł
Cezary Kulesza @Czarek_Kulesza

Po miesiącu poszukiwań prezes PZPN Cezary Kulesza wybrał następcę Czesława Michniewicza. Będzie nim Portugalczyk Fernando Santos. Selekcjoner rozpocznie swoją pracę od udziału we wtorkowej konferencji prasowej, na której zostanie oficjalnie ogłoszona jego nominacja. Początek na stadionie PGE Narodowy o godz. 13.

"Wybór nie był łatwy, ale wierzę, że z nowym trenerem przeżyjemy wiele pięknych chwil", napisał w mediach społecznościowych szef federacji.

Pierwszym celem nowego selekcjonera będzie awans do mistrzostw Europy 2024.

Urodzony 10 października 1954 roku Santos był szkoleniowcem reprezentacji Grecji (2010-2014), a następnie swojego kraju (2014-2022). W przeszłości pracował również w czołowych klubach właśnie z Grecji i Portugalii.

Ma imponujący życiorys trenerski - zwłaszcza złoto mistrzostwo Europy 2016 i triumf w pierwszej edycji Ligi Narodów (2018/19) ze swoimi rodakami.

Biało-czerwoni pozostawali bez trenera od 1 stycznia. Dzień wcześniej skończyła się umowa z Michniewiczem, a nowa nie została podpisana.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski zadebiutuje 24 marca. Biało-czerwoni rozpoczną wówczas eliminacje mistrzostw Europy - z Czechami na wyjeździe. Trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.


Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy