Tylko w Republice! 9 mld zł nadwyżki budżetowej po kwietniu 2022 roku

Tomasz Domański 24-05-2022, 01:20
Artykuł
canva.com

Dziennikarz Telewizji Republika dotarł do najnowszego raportu resortu finansów, z którego wynika, że kondycja polskiej gospodarki jest dużo lepsza, niż wcześniej sądzono. Budżet państwa wypracował po kwietniu br. 9 miliardów złotych nadwyżki, wynika z informacji przekazanych nam przez przedstawicieli rządu w szwajcarskim Davos.

Mimo wojny na Ukrainie i ponoszonych z tego tytułu ogromnych kosztów, mimo braku pieniędzy z Krajowego Planu Obudowy, które od miesięcy wstrzymuje Bruksela, mimo programów pomocowych uruchamianych dla setek tysięcy uchodźców finanse publiczne w dalszym ciągu przeżywają renesans.

Skuteczne zarządzanie i umiejętne prowadzenie polityki fiskalnej zaowocowało wysokimi przychodami i zyskiem, jakiego mogą nam pozazdrościć najbardziej rozwinięte państwa najbliższej nam części Europy.

Fakt ten oznacza to, że rząd będzie mógł przeznaczać jeszcze więcej funduszy m.in. na cele społeczne czy ogólnorozwojowe. Zyskają osoby pobierające świadczenia zarówno na dzieci, jak i seniorzy. Rząd będzie mógł przeprowadzać rewaloryzację np. emerytur, tworzone będą mogły być rozwiązania pomagające tym osobom, dla których pomoc państwa jest niezbędna.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy