Tylko w TV Republika: Wyjątkowy koncert z okazji 103 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II!

Portal TV Republika 17-05-2023, 21:50
Artykuł
arch. organizatora

Przypominamy, że w najbliższy czwartek, 18 maja o godzinie 20:00 w Telewizji Republika odbędzie się premiera zachwycającego koncertu z okazji 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły z sanktuarium Jana Pawła II w Nowym Targu. Na koncert zapraszamy wszystkich czytelników naszego portalu. Utwory kojarzone z wielkim Polakiem Papieżem, połączą się z fragmentami Jego homilii, myśli i wierszy – to będzie wieczór pełen niezapomnianych wzruszeń w Telewizji Republika.

Sanktuarium Św. Jana Pawła II to szczególne miejsce na Podhalu, związane z kultem Polaka Papieża. To także świątynia z wyjątkową akustyką, w której prawie 150 młodych śpiewaków i muzykantów z zespołu Mała Armia Janosika wyśpiewało, co znaczy kochać i być dumnym z Jana Pawła II. To będzie wspaniała i cudowna uczta dla duszy. Każda piosenka, każdy utwór niesie w sobie niepowtarzalną siłę. Wielu widzom łza zakręci się w oku.

Mała Armia Janosika z Raby Wyżnej to kapela góralska, zespół folklorystyczny i zarazem grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską, wychodząca poza utarte schematy, motywująca do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Jej pomysłodawcą jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner.

- Gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania tych urodzin – zachęca gospodarz sanktuarium ks. proboszcz Jan Karlak.

 

Premiera w czwartek 18.05.2023 o godzinie 20:00 w Telewizji Republika.

Powtórki koncertu:

w sobotę 20 maja o godzinie 20:00

i w niedzielę 21 maja o godzinie 19:00

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy