USA. Zawalił się most w Pittsburghu. Na kilka godzin przed wizytą prezydenta

Artykuł
Most w Pittsburghu runął na kilka godzin przed wizytą prezydenta
Fot. Twitter/KDKA

Na kilka godzin przed wizytą Joe Bidena w Pittsburghu zawalił się most pokryty grubą warstwą. Podczas swojej wizyty prezydenta USA miał poruszyć m.in. kwestię ustawy o infrastrukturze.

Do wypadku doszło ok. godz. 7 czasu lokalnego (godz. 13 w Polsce). Według miejskich władz ds. bezpieczeństwa publicznego, w okolicy mostu wydziela się „silny zapach gazu”.

W związku z zawaleniem się mostu, burmistrz Pittsburgha Ed Gainey zauważył, że ustawa o infrastrukturze jest „bardziej potrzebna niż kiedykolwiek”. - Dwupartyjna ustawa o infrastrukturze ma kluczowe znaczenie dla południowo-zachodniej Pensylwanii i Pittsburgha. Mamy mosty, którymi musimy się zająć – powiedział Gainey.

CZYTAJ: Joe Biden do dziennikarza: Co za głupi suk***n

- To bardzo ważne, żebyśmy dostali dofinansowanie i bardzo się cieszymy, że prezydent przybędzie dzisiaj - dodał.

Podczas piątkowej wizyty Biden weźmie udział w Pittsburghu w spotkaniu na temat wzmacniania krajowych łańcuchów dostaw, ożywienia amerykańskiej produkcji i ustawy o infrastrukturze. Jak zaznaczyła rzeczniczka Białego Domu, Jen Psaki, prezydent wie o zawaleniu się mostu i „będzie w kontakcie z miejscowymi urzędnikami w sprawie udzielenia dodatkowej pomocy”.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy