Warszawski garnizon policji został wzmocniony na niedzielę

Portal TV Republika 01-10-2023, 08:30
Artykuł
policja.gov.pl

W związku ze spędem zorganizowanym przez Tuska, a także koncertami i wydarzeniami sportowymi, warszawskich policjantów w weekend wspierają funkcjonariusze z całego kraju. Komenda Stołeczna Policji ostrzega przed utrudnieniami na drogach i radzi, by korzystać z komunikacji miejskiej.

Na sobotę oraz niedzielę w Warszawie zaplanowane są duże koncerty, imprezy sportowe i zgromadzenia.

Naszym głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, pomagamy i chronimy. Dlatego zostały skierowane dodatkowe siły do Warszawy, żeby zapewnić odpowiednią ochronę podczas wszystkich zaplanowanych wydarzeń” – zapowiedział rzecznik komendanta stołecznego Policji podinsp. Sylwester Marczak. - „Komendant główny Policji zapowiedział dodatkowe patrole policyjne funkcjonariuszy z całego kraju do wsparcia garnizonu stołecznego”.

Podinsp. Marczak zaapelował do uczestników wydarzeń, aby pamiętali o obowiązujących stopniach alarmowych dotyczących zagrożenia terrorystycznego. „Apelujemy, by każdy, gdy zauważy coś niepokojącego - pozostawiony bagaż czy pakunek, szczególnie w takich miejscach jak dworce, stacje metra i trasa przejścia marszu- informował policjantów na miejscu bądź pod numerem 112” - podkreślił. Przypomniał też, aby podróżni nie zapominali o swoich bagażach.

Zgodnie z rekomendacją policji na trasie marszu ustawione będą betonowe zapory, odbędą się też lustracje i kontrole pirotechniczne” - dodał rzecznik.

Marczak wyjaśnił, że weekendowe działania policjantów zostały podzielone na kilka obszarów. Bezpieczeństwa będą pilnować m.in. policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, to właśnie oni przeprowadzą kontrole pirotechniczne m.in. na trasie marszu. Najbardziej widoczni będą jednak policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy przygotowują zabezpieczenia na drogach i będą odpowiedzialni za kierowanie ruchem, w tym zamykanie ulic. Najwięcej utrudnień można się spodziewać na terenie Śródmieścia.

Sugerujemy, żeby korzystać z transportu miejskiego, żeby parkować na obrzeżach Warszawy i dalej przemieszczać się transportem. Transport będzie wzmocniony decyzją władz Warszawy tak, żeby mógł się odbywać płynnie” – powiedział podinsp. Marczak. Podkreślił, że podczas całego marszu niezwykle ważne będzie także zapewnienie korytarza życia. „Stąd apel o właściwe parkowanie pojazdów" – powiedział.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy