Wyrzucił szczeniaka przez okno! Mężczyźnie grozi więzienie i zakaz posiadania zwierząt

Portal TV Republika 05-12-2023, 21:00
Artykuł
Canva.com

Na łączną karę 2 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Rejonowy w Radomiu 68-latka, który wyrzucił 3-miesięcznego szczeniaka przez okno na drugim piętrze. Pies odniósł poważne obrażenia; nigdy nie będzie samodzielnie chodził i do końca życia będzie wymagał specjalnej opieki.

Sąd orzekł też wobec mężczyzny zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło na początku maja w jednym z bloków socjalnych przy. ul. Marii Gajl w Radomiu. Z ustaleń śledczych wynikało, że szczeniak uciekł właścicielce podczas spaceru. 68-latek znalazł zabłąkanego psa na klatce schodowej i zabrał go do domu. Następnie podczas libacji alkoholowej wyrzucił go przez okno na drugim piętrze. Rano policja została powiadomiona o znalezieniu rannego zwierzęcia. W chwili zatrzymania mężczyzna miał prawie 1,5 prom. alkoholu w organizmie.

Prokuratura postawiła mu zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem oraz nakłaniania innych osób do składania fałszywych zeznań.

68-latek nie przyznał się do zarzuconego czynu. Twierdził, że pies prawdopodobnie sam wypadł przez okno.

Powołany przez śledczych biegły stwierdził, że szczeniak w wyniku upadku z wysokości doznał m.in. złamania kręgosłupa i porażenia dwukończynowego kości miednicznych. Oznacza to, że pies nigdy nie będzie chodził o własnych siłach, a jedynie przy użyciu specjalnego wózka. Zwierzę będzie też do końca życia wymagać opieki człowieka w zakresie m.in. załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych.

Psem Piorunem zaopiekowała się Fundacja dla Szczeniąt Judyta, która przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na leczenie czworonoga. Pies jest nadal w trakcie rehabilitacji; porusza się na wózku.

Źródło: PAP,Portal X

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy