Zimę żegnamy, wiosnę witamy! W przyszłym tygodniu pogoda nam dogodzi

Artykuł
canva.com

Nadszedł ten czas, na który czekali wszyscy - poza miłośnikami mroźnych temperatur. Otóż... Jak poinformował synoptyk Centralnego Biura Prognoza IMGW-PIB, w przyszłym tygodniu czeka nas wiosenna pogoda, z przelotnymi opadami deszczu, bez nocnych przymrozków i z temperaturami do 17 stopni Celsjusza. Dobre wieści?

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek od zachodu do centrum kraju przemieszczać się będzie zatoka niżowa z frontem chłodnym, za którym napłynie nieznacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

"W poniedziałek tylko na krańcach wschodnich zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, a do godzin popołudniowych nie powinno padać. Na pozostałym obszarze dużo chmur, przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze z porywistym wiatrem i opadami krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 10 do 15 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad samym morzem i w rejonach podgórskich – około 8 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko lokalnie porywisty, południowo-zachodni i zachodni", przekazał synoptyk IMGW-PIB.

Zdaniem synoptyków IMGW-PIB, przez cały przyszły tydzień nad Polską będą przemieszczały się na przemian fronty ciepłe i chłodne. W ciągu dnia temperatura może osiągać nawet 17 stopni Celsjusza. Na północnej połowie będzie nieco chłodniej i z większą ilością opadów, choć przelotne deszcze możliwe będą w całym kraju. Aktualne modele meteorologiczne wskazują na możliwość nieco większego ochłodzenia w ostatnich dniach marca.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy