Zyska w Republice: Donald Tusk powinien zniknąć ze sfery politycznej [wideo]

portal tvrepublika.pl 27-09-2022, 17:52
Telewizja Republika

Donald Tusk wpisał się w szerszy kontekst polityki EPL i elit, która widziała w Rosji strategicznego partnera", stwierdził dziś w Telewizji Republika wiceminister klimatu Ireneusz Zyska. Szef PO "chciał partnerstwa i bezpieczeństwa z Rosją. Powinien zniknąć ze sfery politycznej", ocenił polityk PiS.

"Rosja podporządkowała sobie krwawo Czeczenię, Gruzję, nie było żadnych skrupułów, a mimo to zdecydował się, żeby prowadzić taką strategiczną politykę z Rosją", podkreślił w rozmowie z Adrianem Stankowskim.

Wiceszef resortu klimatu i środowiska nawiązał też do współpracowników Tuska w jego rządzie.

-Pawlak był nadgorliwy, miał kompetencje i zgodę premiera, żeby pojechać i podpisywać kontrakty, ten z Rosją na gaz, do 2037 r., a na przesył gazu do 2045 r., mówił w popołudniowym programie Republiki.

Wspomniał też o polityce Rafała Trzaskowskiego będącego dziś prezydentem Warszawy, za rządów PO wiceszefem dyplomacji. - On prowadził do zamknięcia Turowa, przypomniał.

- Rosyjscy terroryści pilnie obserwują to, co się dzieje w UE. Gazociąg Baltic Pipe szczególnie. To dla nich policzek, zniewaga. Putin potrzebuje pieniędzy, mówił Zyska w Republice.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy